Feliks to imię męskie, które obchodzi imieniny 11 stycznia, 14 stycznia, 30 stycznia, 21 lutego, 1 marca, 23 marca, 26 marca, 21 kwietnia, 18 maja, 30 maja, 31 maja, 11 czerwca, 12 lipca, 11 września, 6 listopada, 20 listopada. Poznaj jego znaczenie i etymologię, zdrobnienia oraz charakter osoby o tym imieniu na bazie psychologii imion. Sprawdź także jego wartość w numerologii oraz inne ciekawostki ezoteryczne. Dzięki temu dowiesz się, czy Feliks to dobre imię dla dziecka lub partnera czy partnerki!
Feliks – znaczenie i etymologia
Imię Feliks pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „szczęśliwy”, „pomyślny” lub „szczęśliwy w miłości”. Jest to imię męskie, które było popularne w starożytnym Rzymie i nadal jest używane w wielu krajach na całym świecie. W Polsce imię to jest znane i popularne od średniowiecza i nosiło je wielu świętych i znanych postaci historycznych.
Sprawdź także znaczenia innych imion:
Kiedy Feliks ma imieniny?
Daty, w których osoby o imieniu Feliks obchodzą imieniny, to w Polsce: 11 stycznia, 14 stycznia, 30 stycznia, 21 lutego, 1 marca, 23 marca, 26 marca, 21 kwietnia, 18 maja, 30 maja, 31 maja, 11 czerwca, 12 lipca, 11 września, 6 listopada, 20 listopada.
Zdrobnienia od imienia Feliks
Popularne zdrobnienia imienia Feliks w Polsce to: Feluś, Felek, Felus, Felki, Felek, Felim, Felis, Felcio. Te zdrobnienia są powszechnie stosowane i znane w Polsce, jednak liczba oraz popularność poszczególnych form mogą się różnić w zależności od regionu czy indywidualnych preferencji.
Jaki charakter ma Feliks? Psychologia imienia
Feliks jest człowiekiem o wybitnie pozytywnych cechach. Jest to osoba dobroduszna, co oznacza, że jest uprzejma, sympatyczna i serdeczna w stosunku do innych. Feliks ma naturalną tendencję do widzenia dobra w ludziach i sytuacjach, dzięki czemu łatwo nawiązuje kontakty i zyskuje przyjaciół.
Ponadto, Feliks jest bardzo punktualny. Ceni sobie wartość czasu, zarówno swojego, jak i innych. Dlatego zawsze stara się być w terminie, nie odwleka żadnych obowiązków i zadania i realizuje je dokładnie w zaplanowanym czasie.
Inną pozytywną cechą Feliksa jest jego uczciwość. Jest to człowiek, na który można polegać, gdyż zawsze mówi prawdę i zachowuje się uczciwie w każdej sytuacji. Feliks nie skłania się do kłamstw ani nieprawidłowości, nawet wtedy, gdy by to było dla niego korzystne. Jego uczciwość jest głęboko zakorzeniona w jego wartościach i zasadach i jest nieugięcie przestrzegana w każdej sytuacji.
Feliks jest więc osobą o wybitnie pozytywnych cechach, które sprawiają, że jest lubiany i szanowany przez innych. Jego dobroduszność, punktualność i uczciwość to cechy, które czynią go godnym zaufania i szacunku.
Feliks – mroczna strona
Feliks to osoba o negatywych cechach, takich jak grubiaństwo, chciwość, chytrość i wulgarność. Jest to człowiek o znaczącej nadwadze, który nie prezentuje się elegancko ani nie dba o swoje zdrowie. To cecha, która może być nie tylko nieestetyczna, ale również niezdrowa i odbiorcza dla innych.
Ponadto, Feliks odznacza się chciwością, która oznacza, że jest on ekstremalnie skupiony na materialnych korzyściach i bogactwie. To może skutkować brakiem empatii i troski o relacje z innymi ludźmi, a także prowadzić do podejmowania niehonorowych działań w interesie własnym.
Chytrość Feliksa to jego zdolność do manipulowania sytuacjami i osobami w celu osiągnięcia własnych korzyści. Może to być negatywne, ponieważ prowadzi do zabierania korzyści innych osób i tworzenia sytuacji nierównowagi.
Najbardziej negatywną cechą Feliksa jest jego wulgarność. Jest to zachowanie obrazoburcze i nieodpowiednie, które może być obraźliwe i obrażające dla innych osób. To zachowanie może być szczególnie krzywdzące w sytuacjach publicznych lub wśród osób, które nie znają Feliksa dobrze.
Sprawdź także charakter innych imion:
Czy Feliks to dobre imię dla dziecka?
Feliks, chłopiec noszący to imię, w dzieciństwie charakteryzował się m.in. dobrodusznością i punktualnością. Był człowiekiem uczciwym, który zawsze starał się postępować zgodnie z prawem i swoimi wartościami. Wszystkie te cechy pozwalały mu być serdecznym i niezawodnym przyjacielem, a także przyciągały do niego rówieśników.
Z drugiej strony, Feliks mógł być też grubiańskim, chciwym i chytrym. Mógł czasem zachowywać się w sposób niewybredny, czyniąc to zarówno w słowach jak i uczynkach. Ponadto, jego chciwość i chytrość mogły prowadzić do zdarzeń, w których starał się wykorzystać innych dla własnej korzyści.
W dzieciństwie Feliks mógł mieć trudności z kontrolowaniem swoich słabostron, szczególnie w sytuacjach, gdy czuł się pod presją lub stresie. Mógł też mieć skłonność do zbytniej rywalizacji z innymi dziećmi, co mogło prowadzić do konfliktów i niezadowolenia w jego otoczeniu.
Mimo to, Feliks mógł być też bardzo uczuciowym i empatycznym dzieckiem, które było w stanie zauważyć potrzeby innych i pomóc im w trudnych sytuacjach. Jego dobroduszność i uczciwość mogły być źródłem inspiracji dla innych dzieci, a jego umiejętność bycia punktualnym i niezawodnym zapewniała mu szacunek i zaufanie wśród rówieśników.
Numerologia imienia Feliks
Wartość numerologiczna imienia Feliks to 8.
Najlepiej dopasowane pary numerologiczne to osoby o imionach: Adelajda, Alicja, Angelina, Aniela, Anita, Antonina, Apolonia, Aurelia, Barbara, Berenika, Bożena, Cecylia, Dagmara, Danuta, Danuta, Daria, Dominika, Eleonora, Emilia, Franciszka, Genowefa, Grażyna, Halina, Halina, Helena, Ilona, Irena, Izabela, Józefa, Judyta, Justyna, Kamila, Karolina, Katarzyna, Kasandra, Kinga, Klara, Kornelia, Krystyna, Lilia, Ludmiła, Ludwika, Luiza, Magdalena, Maja, Maria, Martyna, Maryna, Michalina, Mirosława, Monika, Nina, Odeta, Patrycja, Paula, Paulina, Regina, Roksana, Róża, Ruta, Samanta, Świętosława, Tamara, Walentyna, Wanda, Weronika, Wiesława, Wiktoria, Wilhelmina, Wioleta, Zenobia, Zuzanna, Zyta, Adrian, Albin, Aleksander, Anatol, Apoloniusz, Arkady, Artur, Augustyn, Bartosz, Bogdan, Bogumił, Bogusław, Borys, Bronisław, Celestyn, Chwalimir, Cyryl, Damian, Daniel, Dobrogost, Dobrosław, Donat, Edmund, Eliasz, Ernest, Fabian, Filip, Franciszek, Fryderyk, Gabriel, Gaweł, Gerwazy, Gwalbert, Henryk, Herbert, Horacy, Hubert, Hugo, Igor, Ireneusz, Izajasz, Izydor, Jakub, Jan, Jarosław, Klaudiusz, Klemens, Konrad, Konstanty, Krystian, Krzysztof, Laurencjusz, Leopold, Lesław, Leszek, Lubomir, Lucjan, Ludomir, Łukasz, Makary, Marceli, Marcin, Marian, Mateusz, Maurycy, Melchior, Michał, Mieczysław, Norbert, Olaf, Olgierd, Onufry, Oswald, Paweł, Prot, Przemysław, Radomir, Radosław, Rajmund, Roman, Rudolf, Sebastian, Serafin, Sergiusz, Serwacy, Stanisław, Stefan, Szczepan, Szymon, Teofil, Tobiasz, Tymoteusz, Tytus, Urban, Walerian, Walter, Witold, Witold, Wit, Włodzimierz, Wojciech, Zdzisław, Zenobiusz, Zenon, Zygmunt.
Średnio dopasowane pary numerologiczne to osoby o imionach: Agata, Agnieszka, Aleksandra, Amelia, Anastazja, Aneta, Arleta, Balbina, Bogna, Bogumiła, Brygida, Dżesika, Józefina, Kalina, Kazimiera, Klaudia, Klementyna, Ksenia, Malina, Małgorzata, Pamela, Renata, Sara, Stefania, Teresa, Zofia, Bartłomiej, Bazyli, Benedykt, Bolesław, Bonifacy, Brunon, Cyprian, Dawid, Dionizy, Dominik, Emil, Eryk, Florentyn, Florian, Grzegorz, Idzi, Ignacy, Jacek, Jaromir, Jerzy, Joachim, Karol, Kosma, Ksawery, Maciej, Mikołaj, Natan, Oleg, Pafnucy, Przemysł, Romuald, Ryszard, Siemowit, Teodor, Waldemar, Wawrzyniec, Wincenty, Wisław, Zbigniew, Ziemowit.
Najgorzej dopasowane pary numerologiczne to osoby o imionach: Adrianna, Alina, Angela, Angelika, Beata, Bogusława, Celina, Daniela, Donata, Dorota, Edyta, Eliza, Elżbieta, Eugenia, Ewa, Ewelina, Fabiola, Faustyna, Gabriela, Henryka, Iwona, Jadwiga, Janina, Joanna, Jolanta, Julia, Kunegunda, Laura, Lidia, Lucyna, Łucja, Malwina, Marianna, Mariola, Marlena, Marta, Marzena, Melania, Natalia, Nikola, Olga, Oliwia, Otylia, Pelagia, Rozalia, Sabina, Sylwia, Teodora, Urszula, Wisława, Zdzisława, Żaneta, Adam, Albert, Aleksy, Alfons, Ambroży, Antoni, Antonin, Anzelm, Arnold, August, Bernard, Błażej, Bożydar, Cezary, Dariusz, Edward, Eugeniusz, Felicjan, Feliks, Ferdynand, Gościsław, Hieronim, Hilary, Hipolit, Honorat, Janusz, Jędrzej, Józef, Julian, Juliusz, Justyn, Kajetan, Kamil, Kazimierz, Lech, Leonard, Ludwik, Mariusz, Metody, Mieszko, Miłosz, Mirosław, Oskar, Pankracy, Patryk, Pelagiusz, Petroniusz, Piotr, Polikarp, Radomił, Rafał, Remigiusz, Robert, Roch, Roland, Seweryn, Sławomir, Świętosław, Tomasz, Walenty, Wiesław, Wiktor, Wilhelm.
Sprawdź także numerologię innych imion:
Inne ciekawostki ezoteryczne związane z imieniem Feliks
Najbardziej pozytywne znaki zodiaku: Skorpion, Strzelec, Lew.
Najlepsza pora roku: wiosna.
Najlepsze kolory: woskowy, ugier, sepia.
Najlepszy żywioł: powietrze.
Najlepsza planeta: Neptun.